CLEO

archiwalny

CLEO
KLUB MUZYCZNY B17 POZNAŃ
12.10.2018 20:00

Już 12 października w Klubie Muzycznym B17 zagra jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek - CLEO!

Wokalistka, autorka tekstów, malarka, projektantka - CLEO to kobieta wielu talentów. Dziewczyna o słowiańskim uroku z czarnym głosem, królowa YouTube i pierwsza Słowianka Rzeczpospolitej.

Kształtowała swój wokal w kierunku muzyki soul, gospel, r’n’b, funk i hip Hop, fascynując się wielkimi divami światowej sceny – Aretha Franklin, Whitney Houston, Patti LaBelle, Chaka Khan, Lauryn Hill.

Odkryta przez Donatana wydała w 2013 roku singiel "My Słowianie" który stał się jednym z największych hitów radiowych, został wyświetlony na kanale YouTube łącznie w różnych wersjach PONAD 100 milionów razy i stał się Cyfrową Piosenką Roku 2014 w Polsce. Cleo w roku 2014 reprezentowała Polskę w konkursie Eurowizji a jej występ uważany jest za jeden z lepszych i barwniejszych epizodów Eurowizji.

Wydana rok później płyta "HIPER/CHIMERA" uzyskała status potrójnej platyny.

Cleo jest najpopularniejszą Polską wokalistką w sieci, jej profile społecznościowe zgromadziły ponad 1 500 000 fanów, a jej teledyski na YouTube wyświetlono około 300 000 000 razy. W 2016 roku Cleo wydała swój drugi album BASTET, który już przed trafieniem do sklepów na etapie przedsprzedaży uzyskał wyróżnienie złotej płyty, a po kilku miesiącach podwójnej platyny. Pierwszy singiel z płyty, "Zabiorę Nas" uzyskał najwyższy status diamentowego singla oraz Cyfrowej Piosenki roku 2016.

W 2018 roku Cleo rozpoczęła prace nad swoim trzecim albumem, pierwszym singlem z płyty został przebój "Łowcy Gwiazd" który 4 miesiące po premierze osiągnął 40 milionów wyświetleń.

zarezerwuj